Płytki OtoHurtownia

ZADZWOŃ 518 518 912

Dzięki błyskawicznemu wzrostowi liczby mieszkań open space łatwo zrozumieć, dlaczego stał się tak popularnym wyborem wnętrz, który pasuje do współczesnego stylu życia. Jednak pod względem funkcjonalności i estetyki wymaga to przemyślenia i dyscypliny, aby zapewnić działanie przestrzeni w open space. Od współczesnego szyku po rustykalne rekolekcje, mieszkanie na otwartym planie oferuje nieskończony potencjał do przyjmowania różnych stylów projektowania. W tym poście dowiemy się, dlaczego ten format stał się tak pożądanym trendem i jak można go wykorzystać w swoim domu – niezależnie od tego, czy mieszkasz w jednopokojowym mieszkaniu, czy w przestronnym domu jednorodzinnym.

Prostota, spokój i przestrzeń

Jedną z największych zalet otwartych przestrzeni życiowych jest prostota. Dzielenie ścian i bałaganu mogą sprawić, że obszary będą wydawały się mniejsze i bardziej ograniczone, ale usunięcie tych fizycznych barier tworzy prostszy i bardziej przestronny projekt z uspokajającą atmosferą.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć sypialnię w stylu otwartym z łazienką, czy też wielofunkcyjną kuchnię i salon na otwartym planie, istnieje wiele fantastycznych sposobów na utrzymanie porządku w tych miejscach.

Wybór wielofunkcyjnych mebli z wbudowanym schowkiem lub sprytnych stołów jadalnych, które rozkładają się w razie potrzeby, zmaksymalizuje przestrzeń, a rozkładane sofy mogą być nieocenione, gdy goście przyjeżdżają. Optymalizując meble, możesz nie tylko zminimalizować bałagan, ale także osiągnąć godną pozazdroszczenia estetykę.

Tworzenie obszarów wielofunkcyjnych

W każdym domu każde pomieszczenie ma określone przeznaczenie, ale linie te coraz bardziej się zacierają w nowoczesnych domach – ponieważ ludzie zamiast tego chcą projektować wielofunkcyjne przestrzenie.

Na przykład, jako centrum domu, kuchnia nie służy już tylko do przygotowywania i gotowania potraw – to także miejsce spotkań i spotkań towarzyskich. Z tego powodu domy zostały drastycznie zmienione przez trend mieszkaniowy na otwartym planie, a ludzie projektują kuchnie ze zintegrowaną jadalnią i częścią dzienną, które są zarówno funkcjonalne, jak i wygodne.

Oczywiście koncepcja życia na planie otwartym przynosi korzyści również w dobie dystansu społecznego. Dzięki przestronnemu, przewiewnemu układowi otwartej kuchni, salonu lub jadalni, możesz zaoferować gościom większy spokój ducha, gdy (takie wytyczne pozwalają) towarzysko w swoich bąbelkach.

Zapewnienie lepszego przepływu 

Oczywiście, mieszkając na planie otwartym, skorzystasz z mniejszej liczby granic, które ograniczają pokoje, co idealnie pasuje do tych, którzy pragną stworzyć wielofunkcyjne przestrzenie. Co więcej, usunięcie barier ułatwia przepływ wystroju wnętrza, ponieważ każdy obszar płynnie łączy się z drugim.

Możesz wzmocnić ten przepływ, używając tego samego wzoru płytek podłogowych, aby uzyskać jednolity efekt na całej powierzchni, lub łącząc różne strefy w spójnej kolorystyce lub dekoracyjnych akcentach. Używając dużych płytek podłogowych, możesz zredukować linie zaprawy i sprawić, że pokój nie będzie wyglądał na zajęty i przepełniony, tworząc w ten sposób iluzję większej przestrzeni i ułatwiając przejście z jednego pokoju do drugiego.

Patrząc na przepływ między pokojami, pamiętaj o roli, jaką ma do odegrania naturalne światło. Otwarta przestrzeń mieszkalna i naturalne światło idą w parze , więc pamiętaj, aby w miarę możliwości wybierać je w swoich projektach. Jest to nie tylko świetny sposób, aby pomieszczenie było świeże i żywe, ale może również zaakcentować wrażenie przestrzeni – wszystko to, działając jako naturalna spójność między każdym pokojem.

Aby to zrobić, rozważ serię drzwi przesuwnych, które płynnie łączą Twoje wnętrze z otoczeniem. Jeśli nie jest to możliwe w twoim projekcie, wykaż się kreatywnością, wprowadzając naturalne światło. Na przykład wprowadzenie płytek lustrzanych jako elementu ściennego lub ścianki tylnej w kuchni na planie otwartym będzie odbijać naturalne światło w całym pomieszczeniu, tworząc świeżą, naturalną estetykę.

Zrób wrażenie dzięki strefom

Podczas gdy spójny motyw wnętrza zapewnia wspaniałe przejście między obszarami w otwartych przestrzeniach mieszkalnych, nie daj się zwieść myśleniu, że wszystko musi być jednolicie udekorowane. Możesz łatwo dodać zainteresowania i stworzyć efektowną estetykę, definiując różne strefy w pomieszczeniu.

Od ustawienia sof lub wolnostojących mebli jako nisko położonych przegród wizualnych po subtelne różnice dekoracyjne, takie jak jaśniejszy odcień na ścianach lub inny akcent kolorystyczny, każda strefa będzie miała swoje własne niuanse, aby wyróżnić się z tłumu.

Aby lepiej zdefiniować te obszary, możesz nawet zmieniać rodzaje podłóg. Od wzorów geometrycznych po płytki imitujące drewno , dlaczego nie wykorzystać różnych wzorów, aby stworzyć odrębne strefy, które nadal zapewniają spójne wnętrze na planie otwartym?

Niezależnie od tego, czy remontujesz przedpokój, salon czy podłogę w kuchni, dzięki tym wskazówkom i pomysłom stylizacyjnym powinieneś mieć całą inspirację, której potrzebujesz, aby wypróbować w swoim domu wolne od bałaganu życie w domu open space.